Tűvibrátorok, Betonvibrátorok, Frekvencia váltók, Zsaluvibrátorok
Miben segít a tűvibrátor, betonvibrátor?
- Bármilyen betonszerkezetet tömörít
- Egyszerű és gyors munkavégzés tesz lehetővé
- Kis súlya miatt könnyen hordozható
- Jó minőségű, sűrű beton készíthető vele
- Használatával nagymértékű alapanyag takarítható meg
Szem előtt kell tartani, hogy milyen eszközbe fektetjük a bizalmunkat és a pénzünket. Nem biztos, hogy az a legjobb feltétel, ha a beton vibráló ár elsősorban a meghatározó, hiszen a teljesítmény és a hosszú élettartam sokkal fontosabb tényező.
Spirálos tűvibrátorok meghajtó egységgel:
Ezeknél a típusoknál a statikai szempontból maximális légtelenítés elérése cél. A megfelelően használt egységek a munkára szánt időt minimálisra redukálják és maximalizálják a profitot.
Elektromos tömörítő fejek (vibrátorok):
A megfelelő méretű kiegészítő kiválasztása létfontosságú a projekt kivitelezéséhez.
Zsaluvibrátorok:
Könnyű kezelhetősége miatt kiemelkedő minőségű, szerkezeti vasalattal rendelkező, betonszerkezet készíthető. Állítható mérete miatt több célra is felhasználható, leegyszerűsítve a munkafolyamatot. Így több időt takaríthat meg és kevesebb eszközt kell amortizálnia.
Honda motoros tűvibrátorok:
Komoly motor teljesítményével és mobilitásával minden munkavégzési cél elérhető. A dizájnból adódóan könnyebben irányítható. Ellenáll a komoly rezgéséknek, így hosszú távú előnyökkel jár a vállalkozók számára.
OLI Tűvibrátorok és Frekvenciaváltók:
Nagy munkához, nagy gép kell. A nagy frekvenciával működő tűvibrátorok az extrém terhelést is jól bírják, azonban munka jellegéből és igénybevételéből adódóan megfelelő és állandó áramellátás biztosítása nagy szükségű.
Tűvibrátor és a lépcsősor kapcsolata
Az okos helykihasználás az építészetnél a vertikális irányú fejlődést támogatja. Ahhoz, hogy a térkihasználás is optimális legyen és, hogy az egyes szintek közötti átjárhatóság akadálytalanul, biztonságosan ugyanakkor stílusosan történhessen. Ehhez az kell, hogy a lépcsősornál a lépcsőfokok magassága és szélessége megfelelő arányban legyen kialakítva.
Minél kisebb az emelkedés, annál szélesebb a lépcsőfelület, vagyis a lépésszélesség. Helytakarékosság szempontjából azonban választhatunk meredekebb kivitelezést is. A legfontosabb azonban a tökéletes zsaluzás mellett az, hogy jól dolgozzuk el az alapul szolgáló beton felületét. Az egyenletes és sima felület alapkövetelmény, amihez garanciát a tűvibrátor tud adni, hiszen kisebb mennyiségű lépcsőbeton bedolgozására kiválóan alkalmas.
A lépcsősor burkolata: fa vagy járólap?
1. Beton és fa a természetességért
Ez a kombináció kifinomult, ízléses, egyedi megjelenést kínál. A beton alapok és tartószerkezet rendkívüli stabilitást kölcsönös a lépcsősornak. A burkoláshoz csak az esztétikai igény kielégítéséhez szükséges fa mennyiségének beszerzésére van szükség, de hasonló hatást érhetünk el, mint falépcsőnél. A faszerkezetes lépcsősorhoz képest hosszabb az élettartama és kevesebb karbantartást igényel.
2. Járólapos borítás
A járólapos borítás könnyen tisztíthatóvá teszi a lépcsősort, ugyanakkor biztonsági szempontból már kevésbé kedvező. Hideg tapintása miatt nyáron kellemes érzéssel tölt el a kis emelkedő megmászása vagy leküzdése, míg télen ez inkább nem várt akadályként értelmezhető.
Bárhogy is döntsön, a minőségi alapok lefektetésénél egy jó tűvibrátor aranyat ér.
A beton utókezelése, avagy a tűvibrátor fontossága
A beton megjelenése jelentős hatást gyakorolt az építőipar növekedésére, a vasbeton megjelenésével pedig máig tartó létjogosultságot szerzett magának az építőiparban. A betont és a betonozás folyamatát sokan ismerik, azonban nem szabad elhanyagolnunk az utómunkálatok fontosságát sem, úgy, mint a beton tömörítését, simítását és a beton nedvesen tartását. Ezek közül most a beton tömörítési módjaira, és az ezen munkafolyamathoz szükséges tűvibrátorokra térünk ki részletesen. Ennek fejében egészen eltérő lehet a beton vibráló ár is, ezért fontos az igényeknek legmegfelelőbb gép kiválasztása.
Ismerje meg termékkínálatunkat!
Betonvibrátor - A tömörítés fontossága
A betonozás során fontos, hogy a betonba minél kevesebb levegő kerüljön, ennek mennyiségét csökkenthetjük, ha nem ejtjük magasról a betont. A betonban maradt levegő rontja a beton szilárdságát, fagyállóságát, korrózió állóságát és ezáltal időtállóságát is.
A tömörítés kétféleképpen történhet:
- kézi: a tömörítés ezen fajtáját kis területek betonozásánál még előszeretettel használják, azonban ez már nem túl hatékony eljárás. Történhet bedöngöléssel, amelyet nyeles vaslap által végeznek, illetve szurkálással, ami egy vékony vasrúddal kivitelezhető.
- gépi: ez történhet lap- zsalu- vagy tűvibrátorral, rázóasztallal stb. A gépi tömörítések nagy előnye a hatékony és gyors munka, valamint a minőségi eredmény elérése. Létezik úgynevezett döngölőbéka is, amelyet szintén földnedves betonok esetében használnak. A betonvibrátor által keltett rezgéseknek köszönhetően csökken a betonrészecskék közötti súrlódás, melynek hatására a keverékben lévő felesleges vízmennyiség kiválik a beton felületén, ezzel is elősegítve a tömörebb végeredményt. Azonban ennek veszélye a túlvibrálás, amelyre oda kell figyelni, hogy megelőzhető legyen. Emellett működik még a betonvákuumozás is, ez pedig a légritkításon alapuló víztelenítés.
Nagyfrekvenciás tűvibrátor
Tűvibrátorok helyes használata
A beton tömörítése fontos munkafázisa a megfelelő beton elérésének, azonban ügyelnünk kell rá, hogy ne vigyük túlzásba, ugyanis az a beton szerkezetének romlását okozza.
Amikre oda kell figyelnünk a tűvibrátor, betonvibrátor használata során:
- Vibrátorral a beton szétterítése tilos!
- Mindig függőlegesen merítsük a betonba.
- Csak olyan mélyre engedjük, ahonnan még a vibrálás következtében a levegő távozni tud (30-40 cm).
- Csak addig használjuk, míg levegő már nem távozik a betonból, annak felülete elsimul és kifényesedik.
- Az eszközt lassan húzzuk ki a betonból, hagyjuk, hogy utána a beton összezáruljon.
- Ferde felület esetén a tömörítést alul kezdjük és lassan haladjunk felfele.
Ismerje meg termékkínálatunkat!
Keresse fel honlapunkat és válassza a legjobb minőséget, kérdés esetén készséggel állunk rendelkezésére!
Mire szolgál a tűvibrátor?
Betonozás során a kiöntött betont szakszerűen tömöríteni kell. Ez a munkafázis rendkívül fontos, mivel ekkor érhetjük el, hogy a beton megfelelő sűrűségű és szilárdságú legyen. A bedolgozás során csökken a beton levegőtartalma, javul a minősége, valamint a beton teljes egészében kitölti a zsaluzást. A betonvibrátor által keltett rezgések által csökken a betonszemcsék közötti súrlódás, a felesleges víz és levegő pedig fölfelé távozik. A folyamat megkezdésekor kicsivel folyékonyabbnak tűnhet a betonmassza, azonban ez természetes betontömörítés során, ugyanis a rezgés megszűnését követően a beton újra merevebbé válik. A betonvibrátor akkor fejti ki legjobban hatását, ha lassú mártogatással kerül a betonba, és a szúrások által vibrált felületek átfedésben legyenek egymással. A túltömörítést megelőzőleg figyelni kell a beton állapotára, egészen addig érdemes a vibrálást végezni, amíg megjelenik a tetején a cementpép és már nem jön fel több buborék, különben túlvibrálással a cementlevet is ki lehet rázatni.
A betont tömöríteni kétféle módon lehet: kézi és/vagy gépi tömörítéssel. A kézi tömörítést végezhetjük döngöléssel vagy csömöszöléssel, míg a gépi megoldás betonvibrátor, más néven tűvibrátor segítségével lehetséges.
A beton vibrációs tömörítéséről
A beton behelyezésekor törekedni a kell a minél kevésbé légbuborékos állag elérésére, ezért másfél méternél magasabbról ejteni, vagy három méternél hosszabban csúsztatni kifejezetten hátrányos lehet. Érdemes betonozócsövet alkalmazni ilyen esetekben, ami ellensúlyozza a túl sok levegő bekerülését a rendszerbe. Mindig rétegezve terítsük a betont körülbelül 15-20 cm-es vastagságokban, illetve ne hagyjuk figyelmen kívül a hőmérsékleti viszonyokat sem, ami hatással van a kötési időre. A tűvibrátor alkalmazási mélysége körülbelül fél méterre tehető, amelyet mindig függőlegesen kell a földnedves betonba engedni és onnan kiemelni. A tűvibrátor ár főként a gép teljesítménye és márkája alapján változik.
Betontömörítés során a lehető leghomogénebb beton kialakítása a cél, ehhez a végeredményhez azonban a megfelelő módszereket és eszközöket kell alkalmazni egy minőségi betonvibrátor formájában. Az egységes betonfelület eléréséhez több szempontot is figyelembe kell venni, akárcsak a beton állaga, vízmennyisége, szemcseméret vagy a homoktartalom. Tömörítéskor az a cél, hogy ezek az összetevők minden rést kitöltsenek levegőbuborékok nélkül a cementanyagban. Az esetlegesen megmaradó rések és hézagok csökkentik a beton tömörségét és így sokkal kevésbé lesz tartós. Beton vibráló alkalmazásával minimalizálható a levegőtartalom, ezáltal megnövekszik a beton testsűrűsége, melynek köszönhetően nagyobb lesz a szilárdsága is. Éppen ezért a betonvibrátor használatát addig kell végezni, amíg a lehető legtömörebb nem lesz a betonmassza, egyenletesen eloszlik a tömege és teljesen kitölti a zsaluzást a vasbetétek teljes elfedésével.
A tűvibrátor használata során a legfontosabb a műszer helyes használata. A készülék helyesen csakis függőlegesen, a betonfelülettel merőlegesen meríthető a betonba. A behatolásnak meghatározott távolságokban és olyan mélységben kell történnie, hogy a vibrálni kívánt területet és a már megkötött betonfelületet is érintse. A tömörítést addig kell végezni, míg a felszínre tört légbuborékok eltűnnek, és a beton kisimul, egyenletessé válik. A betont sem túl, sem alulvibrálni nem szabad. Utolsó lépésként a tűvibrátort a munkafolyamat elvégeztével mindig lassan húzzuk ki a betonból!
A beton vibráló megfelelő használatát a beton tetején szépen lassan megjelenő finomhabarcs kiválása jelzi.
Milyen tűvibrátor alkalmas a beton tömörítésére?
A jó munkához elengedhetetlen, hogy minőségi és szakszerű megoldást nyújtó eszközökkel dolgozzon. Ezért több, különböző választékkal is állunk az Ön rendelkezésére, hogy igényének megfelelően megtalálja a legjobbat. Választhat a spirálos, az elektromos vagy a motoros tűvibrátor kínálatunkból, amelyek különféle betonszerkezetek tömörítésére is alkalmasak. A tűvibrátor ár is ennek függvényében változik, egy minőségi gép pedig hosszú éveken át segítheti a betonozási munkálatokat.
Olyan márkák, mint a TechnoFlex, OLI vagy a Honda biztosítja Önnek a garanciát a jó minőség eléréséhez.
Nézzen szét weboldalunkon, és válassza ki az Önnek legmegfelelőbb eszközt!