Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
MÁRCIUSI SZÁLLÍTÁSI AKCIÓ!!!! NETTÓ 50.000 Ft feletti vásárlás esetén ingyenes a szállítás Magyarország területén belül!! MÁRCIUSI SZÁLLÍTÁSI AKCIÓ!!!! NETTÓ 50.000 Ft feletti vásárlás esetén ingyenes a szállítás Magyarország területén belül!!

Aljzatvágók

Rendezés:

Betonvágó, aljzatvágó gép


Bár az aljzatvágás nem egy kimondottan gyakori munka, akkor azonban mikor sor kerül rá, elengedhetetlen a megfelelő aszfaltvágó használata hozzá. Lényegében ehhez két dologra van szükség: egyértelműen az egyik az aljzatvágó gép, a másik pedig a megfelelően kiválasztott gyémánt vágótárcsa. Ezeket úgy tervezték, hogy időtálló és strapabíró tulajdonságaik mellett kiváló mechanikai ellenállóképességgel bírjanak, valamint képesek legyenek biztosítani az optimális vágási teljesítményt a gondos tervezésnek köszönhetően. Működésük videó formájában is megtalálható a leírások mellett.

 

Az aljzatvágók felhasználási területei


Betonvágó gépeket leggyakrabban aszfalt és beton felületeken alkalmaznak dilatációs hézagok vágásának céljából, illetve útjavítási-felújítási munkálatok során is használt eszközök. Közműépítők és ipari aljzatkészítők számára nélkülözhetetlen berendezésekről van szó.

Mivel az aszfalt a leggyakrabban alkalmazott útburkolat, ezért elengedhetetlen, hogy hosszútávon megőrizze a minőségét, használható maradjon még szélsőséges időjárási viszonyok esetén is. A szakszerű aszfaltozás és a minőségi alapanyagok hivatottak felelni ezért elsősorban, viszont alkalmanként szükség lehet ezen burkolat javítására. Ehhez pedig olyan eszközök kellenek, amelyek megbízhatóan és gyorsan dolgoznak, valamint pontosan kivágható általuk a hibás rész.

Az útburkolatok mellett gyakori eset, hogy téglát vagy más alapú anyagot kell vágni, vagy éppen vágási mélységet állítani hosszabb időkiesés nélkül. A modern aljzatvágó egyszerű kezelőpanellel rendelkezik, hogy a munka ne szakadjon meg emiatt. Emellett minél többféle vágótárcsával kell, hogy kombinálható legyen, így többféle anyagot vágjon át egyidőben, gond nélkül, mindössze a tárcsa cserélésével.

aljzatvágó gép
A vízhűtés szinte csak előnyös tulajdonságokkal jár és megnöveli a gépek élettartamát

 

Mi alapján érdemes aszfaltvágó gépet választani?


Mint minden munkagép esetében, aljzatvágó vásárlás és bérlés előtt is érdemes több szempontot átnézni és rendszerezni, mielőtt a választásra kerülne a sor. Mivel a betonvágó használata nem kifejezetten barkácsmunka, így az általunk forgalmazott aljzatvágók is komoly feladatokhoz mérten vannak kialakítva. A munkálatok feléért az alkalmazott munkagépek a felelősek, ezért nem engedhetjük meg magunknak, hogy félvállról vegyük a döntést. Ebben is szeretnénk segíteni, milyen szempontokat vegyünk figyelembe aszfaltvágó vásárlása előtt:

  • Méret és tömeg: a munka természetéből adódóan egy nagyobb aljzatvágó strapabíróbb és hosszabb távon lesz működőképes, de nem mindegy, hogy 60 vagy 260 kg-os eszközt választunk, már csak a szállítás és raktározás miatt sem.
  • Benzintank mérete: hozzávetőelegesen számítsuk ki hány órán keresztül szeretnénk, ha egyhuzamban működne az aszfaltvágó, hiszen a nagyobb tartállyal rendelkező gépeket kevesebbszer kell majd utántölteni.
  • Vágási mélység: a burkolat minőségétől függően el kell döntenünk, milyen mélységben szeretnénk maximálisan vágni. Ez szorosan összefügg a felszerelhető betonvágó tárcsák átmérőjével.
  • Tárcsa fajtája és átmérője: a fentebb említett módon nem lehet elválasztani a vágási mélység meghatározásától, illetve a burkolat fajtájától sem. Léteznek kifejezetten betonvágó, aszfaltvágó vagy éppen téglavágó tárcsák is. Érdemes itt még megemlíteni a tárcsa lyuk átmérőjét is, ugyanis ehhez mérten lehet befogatni az ideális méretű aljzatvágó tárcsákat.
  • Motor típusa és teljesítménye: javarészt a benzines motorok közül válogathatunk, melyek teljesítménye eltérő, általában a betonvágó méretével egyenes arányban növekszik.
  • Előtolás: míg a kisebb aszfaltvágó gépek kézi előtolásúak, ritkább használatra és kisebb feladatokhoz tervezték őket, addig a nagyobb kialakítású aljzatvágó berendezések már napi szintű munkavégzésre lettek kialakítva, folyamatos használatra, így ezek már automatikus előtolásúak.
  • Hangerő: a munkagépek működési hangereje sokadlagos szempontnak tűnhet, azonban van, aki több órán keresztül üzemelteti, ebben az esetben egyáltalán nem minden hány decibellel dübörög az aljzatvágó gép. A magas teljesítményű berendezések értelemszerűen hangosabban is üzemelnek.

betonvágó aljzatvágó gép nagy választékban
Érdemes a burkolat vastagságához mérten választani gépet és tárcsát is!

A vízhűtéses aljzatvágó gép előnyei


Elsőre furcsának tűnhet, hogy miért van szükség egy benzines aszfaltvágó esetén akár több 10 liter vízre, pedig a válasz egyszerű: ideális hűtőközeget biztosít a vágótárcsa számára, valamint segít lekötni a felszabaduló port. Lássuk a porszennyezésen kívül milyen más előnyös tulajdonsággal bír egy vízhűtéses betonvágó a száraz társaihoz képest:

  • Permetezett körülmények: a folyamatosan áramló vízpermet nem csak a szálló port köti le, hanem a szennyeződéseket sem engedi lerakódni a berendezésen, illetve javítja a munkaterület átláthatóságát.
  • Esztétikus vágások: az állandó vízhűtés korlátozott hőfokon tartja a betonvágó tárcsákat, így a vágás helye közvetlenül is jól látható. Ez abból a szempontból lényeges, hogy száraz vágás esetén ezek a tárcsák túlforrósodhatnak, ami a beton sérüléséhez, megégéséhez vezethet.
  • Alacsonyabb amortizáció: ha a felszabaduló por és szemcsék nem tudnak bekerülni az aljzatvágó gép legkisebb részeibe, vagy a motortérbe, akkor sokkal tovább funkcionálhat a berendezés. Az alacsonyabb hőfok kíméli a gépet, ezáltal növeli annak élettartamát, és a vágókorongokat is ritkábban kell majd cserélni.
  • Hatékonyabb munkakapacitás növelés: a túlhevülés megelőzésével nem csak a tárcsákat és a burkolatot kíméljük, hanem a kötelező hűtési időket is megspórolhatjuk. Ebből adódóan pedig a kevesebb megszakítás a termelékenység növeléséhez vezet.
  • Biztonságos munkavégzés: hő hatására könnyebben és gyakrabban törnek a betonvágó korongok, így a leváló részek nem pattannak szét. A vízhűtés segít megelőzni a mechanikai hibákat, emellett esztétikus vágásokat eredményez. 

 
vízhűtéses aljzatvágó gép típusok
A burkolat megégése könnyedén megelőzhető vízhűtéses aljzatvágókkal

 

Ismerd meg a SIMA vízhűtéses aljzatvágó berendezéseket


A SIMA COBRA és SIMA TRENCHER vízhűtéses aljzatvágó gép modellek a modern burkolatmegmunkálás eszközeit képviselik, amelyről szeretnénk egy kicsivel bővebb betekintést nyújtani. Gyorsan és egyszerűen használható aszfaltvágó berendezések, amelyek innovatív kialakításuknak köszönhetően csökkentik a tárcsacserék idejét. Alkatrészeik jól hozzáférhetők, ezáltal karbantartásuk alacsony költségvetésű, emellett nagyon rövid időt vesznek igénybe.

 

SIMA COBRA 30 PRO betonvágó


A legkisebb vízhűtéses, benzines aszfaltvágó gépünk, amely 5.5 lóerővel bír, motor fordulatszáma pedig 3600. Maximális tárcsa furat átmérője 25.4 mm, a felszerelhető tárcsák bal oldali elhelyezésűek, átmérőjük 300 és 350 mm, ezáltal pedig legfeljebb 105-135 mm-es vágási mélységet képes produkálni, amelyet gázteleszkóp segítségével állíthatunk be pontosan. Súlya 61 kg, ehhez jön pluszban a 20 literes víztartály feltöltését követően a hűtővíz tömege.

 

SIMA COBRA 35 PRO betonvágó


Egy mérettel nagyobb aszfaltvágó gépünk, amely szintén 3600-as motor fordulata mellett 8.4 lóerős teljesítményű. Maximális tárcsa furat átmérője 25.4 mm az előzőhöz hasonlóan, azonban felszerelhető tárcsái bal oldali elhelyezésűek, méretük már nagyobb (350-400 mm), ami mélyebb vágások elkészítését biztosítja (135-160 mm) a gázteleszkópok általi beállításnak köszönhetően. Súlya 72 kg, amelyet 20 literes víztartály egészít ki.

 

SIMA COBRA 45 betonvágó


Tökéletes aszfaltvágó burkolat dilatációk vágására, hiszen 3600-as fordulatszámát 13 lóerős teljesítmény egészíti ki. Maximális tárcsa furat átmérője 25.4 mm, a tárcsa elhelyezkedése az előzőekkel ellentétben jobb oldali, amelyek nagysága maximálisan 450-500 mm lehet, ezekkel pedig 145-170 mm mély vágások készíthetők a gázteleszkópos beállítást követően. 110 kg-os súlyához hozzá kell számolni a 40 literes tartály feltöltéséhez szükséges víz tömegét is.

 

SIMA COBRA 60 betonvágó


Kifejezetten ipari célra kifejlesztett professzionális aszfaltvágó, önindító HONDA GX-630-as motorral felszerelve, 3600-as fordulatszámmal és 23 lóerős teljesítménnyel. Maximális tárcsa furat átmérője 25.4 mm, jobb oldali elhelyezésű vágótárcsával, ami legfeljebb 600 mm átmérőjű lehet, ezáltal pedig 200 mm-es vágási mélységet is elérhetünk vele orsós vágásmélység állítással. Robosztus 234 kg-ja mellé pedig 50 literes víztartály dukál.

 

SIMA TRENCHER 60/70


Kifejezetten hasznos eszköz, ha a közműépítési munkálatok során párhuzamos vágásokra van szükség. Két tárcsával működik, amelyeket 54-70 cm-es tartományban állíthatunk egymástól, illetve külön is használható jobb és baloldali tárcsaelhelyezéssel. Maximális tárcsa furat átmérője 25.4 mm, a felszerelhető tárcsák pedig legfeljebb 600 mm-es átmérővel rendelkezhetnek. 161 kg-os súlya mellett 50 literes víztartállyal van felszerelve.