Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
MÁRCIUSI SZÁLLÍTÁSI AKCIÓ!!!! NETTÓ 50.000 Ft feletti vásárlás esetén ingyenes a szállítás Magyarország területén belül!! MÁRCIUSI SZÁLLÍTÁSI AKCIÓ!!!! NETTÓ 50.000 Ft feletti vásárlás esetén ingyenes a szállítás Magyarország területén belül!!

Betonadalék, Formaleválasztó olaj, Betonkontakt, Peremszigetelő Fólia

Rendezés:

Betonadalék, formaleválasztó olaj


A beton napjainkban is nélkülözhetetlen építőanyag, nem hiába rendelkezik több százéves múlttal az építőiparban. Összetétele meghatározó felhasználására való tekintettel, az alapvető alkotóelemei ugyanazok, de az arány és a minőség jelentősen eltérhet, ebben pedig fontos szerepe van a betonadalék anyagoknak.

formaleválasztó olaj a könnyebb zsaluzáshoz
A beton minőségének javításához már számtalan adalékanyag elérhető

 

Betonadalék szerek a betontechnológiai igények kielégítéséért


Betonadalék anyagokat már közel 90 évvel ezelőtt is gyártottak annak érdekében, hogy felgyorsítsák a beton szilárdulását, csökkentsék a fagyás okozta sérüléseket, valamint hogy vízszigetelővé tegyék a felületet megkötés után. Az idő előrehaladtával ezek a betonadalék szerek is jelentősen korszerűsödtek, illetve ma már minden jellegű problémára találunk megfelelő adalékszert. Felvetődik tehát a kérdés, hogy mik azok a tényezők, amelyeket betonadalék segítségével befolyásolni lehet:

  • Homogénebb és konzisztensebb beton.
  • Felgyorsított vagy éppen lelassított szilárdulási folyamatok.
  • Betonkeverék minőségének javítása.
  • Pórusképződés (légbuborékok) befolyásolása.
  • Kötést követő vízzáróság kialakítása.

Ezeknek a betonadalék anyagoknak az adagolása legtöbbször a gyártó utasítása szerint kell, hogy történjen, de semmiképp sem lehet több, mint a felhasznált cementmennyiség 5%-a. Főként por formájában kerülnek a piacra, de a folyadék állagú anyagok sem ritkák. A betonkeverő kiválóan képes homogenizálni ezekkel a hozzáadott szerekkel a betont, azonban érdemes mindig utólag hozzáadni, hogy ne tapadhasson a betonkeverő falára a betonadalék. A másik módszer, hogy a cementtel egyidejűleg adagoljuk a betonhoz, valamint vízben oldódó poroknál célszerű a keverővízben feloldani azt.

 

A betonadalék szerek jellemzői


Az adalékanyagok számos formája és fajtája létezik, illetve nem szabad elfelejteni, hogy magát a sódert is betonadalék anyagként tartják számon, pedig nélkülözhetetlen összetevője a betonnak.

 

Kötéslassító/képlékenyítő betonadalék


Nevéből adódóan is kiderül, hogy a beton idő előtti megkötését lassítják, amelyre leginkább nyári melegben van szükség. Ehhez általában szükség van habzásgátlóra, mert mellékhatásként buborékképződés is felléphet. Lehetővé teszik az adott beton víztartalmának csökkenését anélkül, hogy csökkenne a konzisztencia, valamint megnövelik a terülés mértékét.

 

Kötésgyorsító/fagyásgátló betonadalék


Leginkább hideg időszakban történő betonozáskor alkalmazzák, ami körülbelül -5-10°C-ig képes megakadályozni a kötésben lévő beton elfagyását. Legtöbbször buborékképző hatású, melynek lényege, hogy a zsugorodáskor keletkező kapillárisok buborékba fussanak és ne tudjanak tovább repedni. A kötési idő lerövidítése a környezeti hőmérséklettől függ leginkább, azonban a kloridtartalmú szilárdulásgyorsítók hajlamosítják a vasbeton szerkezetet a rozsdásodásra. A Kemazin OC Kloridmentes Szilárdulás gyorsító folyékony adalékszer a szerkezet károsítása nélkül gyorsítja meg a cement megkötését alacsony hőmérsékleten. Plasztifikáló hatásának köszönhetően javítja a beton vízálló tulajdonságát a nagyobb beton térfogatra eső tömegével.

formaleválasztó olaj a tökéletes betonfelülethez
Az adalékanyagokat mindig az igényekhez mérten érdemes kiválasztani

Kifejezetten estrich betonhoz is kapható kötésgyorsító adalékszer, mint a Murexin X4 Estrich Express, ami a kiszáradás folyamatát rövidíti le, valamint beltéri alkalmazásra használható, akár padlófűtés kialakításánál is. A Foamin C kötésgyorsító és plasztifikáló egy protein alapú habképző folyadék, amely kiváló estrich beton alapú hőszigeteléshez padlásterek és padlók készítése esetén is.

 

Tömítő betonadalék


Főként nedvességgel szembeni védelmet biztosít, ugyanis a szilárdulás során keletkező apró repedéseket és kapillárisokat tölti ki, így vízzáróvá teszi a réteget. A vízállóság mellett extra védelmet biztosít olvasztósóval, valamint faggyal szemben is, így a beton ellenállóbbá válik a külső behatásoktól. Erre kiváló megoldást nyújthat az EP 70 BM többcélú epoxigyanta, amely alapozóként, glettelt bevonatként, habarcsként (kvarchomokkal keverve) és párazáró rétegként is funkcionál, illetve kültéren és beltéren is alkalmazható.

 

Egyéb adalékszerek


Természetesen léteznek kombinált, többhatású adalékanyagok és egyéb a beton minőségét javító szerek is. Ilyenek például a zsugorodáscsökkentő anyagok, a korrózióvédő szerek, a bedolgozást segítő vagy habképző anyagok, speciális esetben a víz alatti betonozást segítő adalékok, vagy éppen a felületminőség javító szerek. Impregnálóként minőségi választás a Durocuring vizes alapú párazáró folyadék, amely mind a friss betont, mind a kéregerősített ipari betonpadlót védi a kiszáradástól. Könnyű felhordhatóságának köszönhetően számos felületen alkalmazható, egyenletesen szárad sima felületet létrehozva és tartósan lezárja a felső réteget a környezetétől.

 

Betonkontakt az egységes felületért


A betonkontakt másnéven tapadóhíd egy viszonylag viszkózus állagú kötőanyag, amelynek fő célja, hogy minél jobban megnövelje a tapadási tulajdonságokat a falakon vagy aljzaton. Kültéren és beltéren egyaránt alkalmazható annak érdekében, hogy az új rákerülő burkolat probléma nélkül, könnyedén megtapadhasson rajta. A betonkontakt az egyszerű alapozóréteggel szemben viszont nem csak a megfelelő tapadást szolgálja, hanem elősegíti a kiegyensúlyozott nedvszívó képesség megteremtését is. A betonkontakt hozzájárul az alatta lévő rétegek számára a megfelelő szellőzéshez, ami szintén nem elhanyagolható tulajdonság. A betonkontakt nevéből adódóan elsősorban betonozási munkálatokhoz alkalmazott kötőanyag, viszont kiválóan alkalmas hidegburkolási munkálatokhoz is.

Betonkontakt felhordását megelőzően elengedhetetlen a felület előkészítése, fontos hogy az alapfelület tiszta, portól és leválásoktól mentes legyen, illetve olajos-zsíros szennyeződések se legyenek rajta. Ezek mind hozzájárulnak és elősegítik a maximális tapadást. A mélyalapozó felkenését követően leghamarabb 24 órával kerülhet fel a betonkontakt, ugyanis száraz befogadófelületet kell biztosítani számára. Manapság számos betonkontakt kapható, többségük már eleve bekevert formában elérhető, amelyet használat előtt érdemes átkeverni, hogy a leülepedett részek homogén masszát képezzenek. A betonkontakt felhordása történhet ecsettel, kefével, hengerrel, de akár gépi megoldással is kivitelezhető, a lényeg, hogy egyenletes legyen a felületen.

minőségi formaleválasztó olaj és betonadalék
A tapadóhíd egyszerű festőhengerrel is felvihető a felületre

Gipszes vakolatok alapozásához kiváló választás lehet a Solid betonkontakt, amelyet beton alapfelületre felhordva elősegíti a tapadást. A betonkontakt összetételét tekintve a víz és kvarchomok mellett szerves kötőanyagot és adalékszereket tartalmaz, amelyek homogenizálva sűrű, szemcsés, rózsaszín kenhető anyagot képeznek. Impregnálószerként is funkcionál, ezáltal a megszilárdított aljzat nedvszívóképességét egyesíti. A betonkontakt kötési idejét erőteljesen befolyásolhatják a környezeti tényezők, ezért például a tűző napsütés vagy az esős, párás időjárás negatívan hathatnak a felület száradására.

 

A formaleválasztó olaj jelentősége


A betoniparban nagy szükség van formaleválasztó készítmények használatára, ezek elsődleges szerepe, hogy a beton kiemelhető legyen a zsaluzatból. A formaleválasztó több kategóriára osztható, hiszen vannak, amelyek a megfelelő viszkozitás elérésében játszanak nagy szerepet, míg mások a bedolgozhatóságon javítanak. Formaleválasztó olaj kifejezetten a sablonok (fa, fém) hosszú élettartamának biztosítására alkalmazott szer, amelyet az előregyártó üzemekben és az építési területeken is egyaránt alkalmaznak. A zsaluzat szétszedésekor gyakori probléma az élek sérülése, esetleg letöredezése, amely formaleválasztó olaj használatával megelőzhető. Fa keretek használatánál a formaleválasztó leginkább a betont védi, míg fém zsaluzat esetében a formaleválasztó olaj csökkenti a korrodálódás esélyét. Előfordulhat, hogy túlszárad a beton, ami miatt elkezd szétporlani egyes részein, azonban a formaleválasztó olaj ezt is képes minimalizálni.

A Konkreton S formaleválasztó olaj nagy hatékonyságú segédanyag, amely tapadásgátló adalékot tartalmaz. Alkalmazható betonelemek és tűzálló termékek sablonjainak kenésére, könnyen kezelhető formaleválasztó.

A Murexin HV 05 estrich formaleválasztó olaj kloridmentes adalékszer, amely kifejezetten hatékonyan alkalmazható padlófűtéssel ellátott estrich betonoknál. Ez a formaelválasztó olaj lehetővé teszi a könnyebb bedolgozhatóságot, hogy nagy szilárdságú és repedésmentes felület jöhessen létre.