Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
MÁRCIUSI SZÁLLÍTÁSI AKCIÓ!!!! NETTÓ 50.000 Ft feletti vásárlás esetén ingyenes a szállítás Magyarország területén belül!! MÁRCIUSI SZÁLLÍTÁSI AKCIÓ!!!! NETTÓ 50.000 Ft feletti vásárlás esetén ingyenes a szállítás Magyarország területén belül!!

Padka hengerek

Rendezés:

Padka hengerek


Az építőipar és a földmunkák területén adott munkafázisban elengedhetetlen a talaj tömörítése a stabilizáció érdekében, amely biztos alapot ad majd a további munkafolyamatoknak. A padkahenger ezáltal elengedhetetlen eszköze ezeknek a területeknek, hiszen segítségével javítható a talaj minősége és állapota. Működésük alapja a vibrációs és ütőerők, melyek által a föld, kő- vagy aszfaltburkolat fokozatosan válik egyre kompaktabbá.

 

Padkahenger, vibrohenger a Turbosol kínálatában
Az építőipar elengedhetetlen munkagépe: a vibrációs úthenger

 

A padkahenger fajtái: a klasszikustól a modern gépekig


Tulajdonképpen a padkahengerek a mindenki által jól ismert úthengerekhez sorolhatók, felépítésükben lelhető fel eltérés, hiszen más és más célokra alkalmazhatók, így kialakításuk is eltérő. Ebből adódóan külön kell választani az egyes fajtáit, úgy mint:

  • Statikus hengerek: Ezeket a berendezéseket leginkább a hagyományos kategóriához soroljuk, sima hengerű klasszikus építőipari gépek, amelyek saját tömegük lévén tömörítik a talajt. A belül üreges tömörítőhengereket tengelyekkel kapcsolják a gép vázszerkezetéhez, melynek célja, hogy tovább nehezíthető maga a henger például homok vagy víz betöltésével. Egy ilyen munkagépen általában három henger is található, elöl a legszélesebbel, mögötte pedig két kisebb, egyforma henger van a rögzítőkeretbe foglalva. Többféle talajhoz és aszfalthoz alkalmazhatók, egyenletesen tömörítenek, fenttarthatóságuk és kezelésük viszonylag olcsó, cserébe hosszú élettartam jellemzi őket. Azonban tömörítési vastagságuk meglehetősen kicsi alacsony teljesítményükből adódóan, illetve fajlagos tömegük nagy így a szállításuk sem egyszerű.
  • Gumihenger: Tulajdonképpen több szélesebb és vastagabb gumiabronccsal végzi a tömörítő munkálatokat, szintén a statikus tömörítők csoportjába sorolható. Működése nagyon hasonló a hagyományos úthengerekéhez, nyomóhatása ugyancsak ballasztanyag betöltésével növelhető. Alapvetően merev és robosztus vázzal rendelkezik, de már gyártanak ízelt, könnyebben forduló változatokat is. Alkalmazható homok, kavics, iszap, de még üledékes lösz tömörítésére is egyaránt.
  • Vibrohenger: A statikus úthengerek továbbfejlesztett változata, sima hengerrel ellátva, de rezgéskeltő vibrációs berendezéssel felszerelve. A folyamatos rezgés hatására a talajszemcsék elcsúsznak egymáson, ezáltal sokkal hatékonyan és gyorsabban tömörítődnek. A rezgéskeltő funkció kikapcsolásával persze ugyanúgy alkalmazható a vibrohenger hagyományos padkahenger módjára is. Maga a vibrációkeltő a henger belsejében helyezkedik el, ami vagy ékszíjjal (kézi vezérlésű gépeknél) vagy pedig a motortól áttétellel (ráülős változatoknál) kapja a meghajtást. A percenkénti rezgésszám nagyjából 600-tól közel 6000-ig terjedhet, ami a talaj szemcseméretétől és fajtájától függően igény szerint állítható. A rezgés gépre gyakorolt hatásának csillapítása gumipárnákkal és rugókkal van kivitelezve.

 

Kedvező padkahanger ár
Aszfalt és kőburkolatok, valamint különböző földtípusok simítására is kiváló eszközök

 

A vibrohenger felépítése, működése és típusai


Az úthengerek és a lapvibrátorok keresztezéséből születtek meg a vibrohengerek, így egységesítve az előnyös tulajdonságaikat egyetlen munkagépben. Alkalmazásuk eléggé közkedvelt, hiszen egyszerre két eszköz munkáját is képesek ellátni. Viszonylag nagy tömegük és dupla hengerüknek köszönhetően alapozó műveletekhez (töltések, aszfalt, útalapok tömörítése), kisebb volumenű munkákhoz és befejező műveletekhez szintúgy előnyös választás. 

Vibrohenger többféle kivitelezésben készülhet, csakúgy mint a gyalogkíséretű vibrációs hengerek, melyeket legfőképpen padkák tömörítéséhez alkalmaznak. Ez a kicsi kézi vezérlésű változat vezetőrúddal irányítható, padkahenger ár tekintetében pedig körülbelül harmada a ráülős típushoz képest. Az tandemhengeres gépek esetében a rögzítésért tartókeret felel, az önjárós típusaikra pedig dízelmotor jellemző, míg a kisebb, ízelt változataik két eltérő hengerrel rendelkeznek. Az első részükhöz tartozik a motortér és az első henger, a másodikhoz pedig a kezelőhely és a második henger, ritkább esetben fordított helyzetűek is előfordulnak. 

Ráülős vibrohenger esetében egyaránt gyakoriak a merev és az ízelt változatok is, előbbi esetében a kezelőfülke a motortér felett helyezkedik el, és a hengertartó keret mozgatásával kormányozhatók. Utóbbi esetében a csukló fordulásával irányítható a vibrohenger, bizonyos esetekben a hátsó henger külön is mozgatható, a gép mérete pedig valamivel hosszabb a merev változatokhoz képest. Jellemző alkatrészük még a két víztartály, amelyek a hengerek felett helyezkednek el, céljuk pedig az, hogy vízzel feltöltve folyamatosan nedvesítsék a hengerek felületét, így hatékonyabbá válik a tömörítés és a hengerekre sem tapad rá semmi.

 

A vibrohenger általános alkalmazása és előnyei


Nagy precizitást és megbízhatóságot igénylő munkák esetén elengedhetetlen használatuk, ahol lényeges, hogy a felület egyenletes és nagy tömörségű legyen. Bizonyos összetételű talajok és felületek esetén előfordul, hogy nehezen tömöríthető a felszín, ilyen esetekben nagy súlyra és tömörítési erőre van szükség, amelyet padkahenger tud csak biztosítani. A lapvibrátor sem jelent rossz megoldást, azonban a vibrohenger nagyobb hatékonysággal és terjedelmesebb felületen tömörít egyszerre, így időhatékonyabb munka szempontjából. Közel 20°-os emelkedési szögig emelkedőn és lejtőn is alkalmazható olyan szemcsés talajtípusoknál, mint a homok, kavics, salak vagy éppen a bitumen, de aszfaltburkolatok és kőburkolatok tömörítéséhez is optimális eszköz.

 

Eladó padkahenger, vibrohenger
A beépített vizezőrendszernek köszönhetően nem tapad rá semmi a hengerre

 

A padkahenger ár érték aránya és előnyei a földmunkálatokban:

  • Súlya és nagy ütőereje gyors haladást tesz lehetővé.
  • A vibrációkeltő funkció kikapcsolásával hagyományos, statikus úthengerként is használható.
  • A kezelőt biztonsági kapcsoló védi emelkedőn való vagy hátrafelé tartó haladásnál.
  • Erőteljes, nagy teljesítményű HONDA benzin- vagy dízelmotorral felszerelt gépek.
  • Gyalogkíséretű gépeknél a vezetőszár állítható, így kényelmesen személyre szabható a magassága.
  • A vezetőrúdon található kar állításával a sebesség fokozatmenetesen szabályozható, akár hátrafelé is.
  • A vibromotorok gerjesztette rezgések csillapítása gumipárnákkal való csökkentése.
  • Padkahenger ár tekintetében gazdaságos kialakítású, ugyanis hidrosztatikai rendszer biztosítja a gép működését, így a karbantartási igénye is igen alacsony.
  • A robosztus, edzett acél hengerek nagy keménységűek, így nem deformálódnak, valamint lekerekítésüknek köszönhetően egyenletes felületet biztosítanak.
  • A beépített vizezőrendszer folyamatosan tisztítja a hengereket, amelyhez pluszban hozzájárul az öntisztító kaparó is, így nem tapad meg rajta szennyeződés.
  • A burkolat megfelelően zár, ami védelmet nyújt a mechanikai sérülésekkel és a szálló porral szemben.
  • Az irányítókar teljes behajlításával és a beépített emelőszemmel meglehetősen egyszerű a gépi mozgatásuk.

Mindezekből jól látható, hogy a technológiai fejlesztések a maximális hatékonyság és minőségi munkavégzés felé vették az irányt, cserébe pedig gazdaságosan üzemeltethetők ezek a gépek, így a padkahenger ár hosszútávon megtérülhet.

 

NTC gyalogkíséretű vagy ráülős eladó padkahenger


Gyalogkíséretű NTC VVV vibrohengereink 600 és 700 mm-es hengerszélességben is elérhetők, míg az előbbi gépek 12 kN centrifugális erővel bírnak, addig a nagyobb modellek már 22 kN-nal dolgoznak. Sebességük előre menetelben maximum 5 km/h, hátramenetelben 2 km/h. A vibráció kikapcsolásával alkalmasak sportpályák és parkok egyengetésére is, aszfalttömörítéshez pedig kiválóan alkalmazható a beépített vizező rendszer.

Ráülős NTC VT munkagépeink közel egy méteres hengerszélességgel rendelkeznek (900-1000 mm-es szélesség, típusonként változó), haladási sebességükkel megközelíthető a 10 km/h is. Ízelt kivitelezésük könnyebb mozgásteret biztosít, 1800-1900 mm közötti belső fordulási sugárral rendelkeznek. Kőburkolatok, aszfalt és számos más egyéb talaj tömörítéséhez is kiválóan alkalmazhatók.

Készletünk folyamatosan bővül, jelenlegi kínálatunkban számos minőségi padkahenger eladó. Amennyiben kérdése van munkagépeinket illetően, vegye fel velünk a kapcsolatot a kapcsolattartási adataink egyikén!